Kõik postitused

Chesterfieldi saladus

Juba aastaid on diivan Chesterfield kaunistanud mitmeid kuninglikke paleesid, prestiižikate ettevõtete kontoreid, restorane, härrasmeesteklubisid ja luksuslikke kodusid. Miks see nii on? Käesolevas postituses piilume Chesterfieldi valmistamise ja ajaloo telgitagustesse, et selgitada, miks on see diivan nii populaarne ning nõutud. Chesterfield on interjööri kontekstis sünonüüm elegantsile ja kõrgemale klassile. Sõltumata sellest, mida see diivan kellelegi tähendab, on see mudel kindlasti perfektne kombinatsioon mugavusest ja väljapeetusest.

Chesterfieldi edulugu algas 17. sajandi Inglismaal lord Philip Stanhope'iga, kes oli neljas Chesterfieldi krahv. Stanhope lasi teha diivani, millel on sügav nn ilunööbiga nahkpolster ja madal istmeosa. On allikaid, mis kahtlevad eespool nimetatud sünniloo paikapidavuses ehk et originaalis tähendas Chesterfield lihtsalt diivanit või tooli ning sõna tähendus on ajaga muutunud. Kes teab, mis on täpne tõde, aga diivanile omased stiilielemendid on säilinud tänaseni. Ilunööbid diivanil võisid olla disainitud ühelt poolt selleks, et inimesed väga kauaks istuma ei jääks, kuid peamine on, et see diivan võimaldas härrasmehel istuda sirgelt ilma, et riided oleksid kortsunud. Aastate jooksul, kui seda diivanit kasutada, saab Chesterfieldi diivan veelgi elegantsema ilme. Kuigi originaalis võis olla diivan pisut ebamugav, siis tänaseks on Chesterfieldi täiustatud selle punktini, et istumine oleks mugav ja mõnus.

Isikupärane nahkdiivan säilitas oma erilise võlu veel aastateks, kuid jäi peamiselt Inglise härrasmeesteklubi ruumidesse. Kõik erinevad värvikombinatsioonid ja kaasmudelid, mis on disainitud 200 aasta jooksul, on võtnud eeskuju originaalist. Hetkel, kui Chesterfield saavutas oma rahvusvahelise tuntuse, hakati seda pidama Inglise stiili embleemiks. Kui mõelda Chesterfieldi diivanile, siis peamiselt terendab mõtteis viisakas riietuses härrasmees, kes istub oma tumedas kabinetis, rüüpab viskit ja suitsetab sigarit. Victoria ajastul oli tegemist elutoa kõige olulisema mööbliesemega. Viimasel ajal on Chesterfieldid jälle moodi tulnud, tulles esile sisustusblogides ja kataloogides. Iga uus on unustatud vana.

Chesterfieldi puhul ei saa üle ega ümber kvaliteedist. Õigeid Chesterfielde valmistatakse käsitsi parimatest materjalidest, sh puidust, nahast või kangast. Kuidas aga ära tunda, et tegemist on kõrgkvaliteetse Chesterfieldiga? Siinkohal anname omalt poolt mõned näpunäited:

1) Diivani raami puhul peab jälgima kasutatavat materjali ehk parim on täispuit, sest see on vastupidavam ega kulu aja jooksul nii palju kui võrrelda masstoodangus kasutatavate saepuruplaatide jms. Samuti tuleb jälgida kinnitusi, sest odavamate mudelite puhul on kasutatud klammerdajat või liimi, mitte aga tüübleid.

2) Polsterdusel peab olema kasutatud erinevate poroloonide kombinatsiooni diivani eri osades, et saavutada suurim mugavus. Masstoodangu puhul on kasutatud võimalikult vähe ja odavat pehmendust ning diivan kaotab oma kuju kiirelt. 

3) Vedrud on originaalil ennekõike kvaliteetsed ning vastavalt mudelile valitud. Masstoodangu Chesterfieldide puhul on kasutatud odavaid vedrusid, mis peaaegu üldse ei toeta või on jällegi liiga jäigad.

4) Kasutatav nahk peab olema naturaalne ja kvaliteetne. Kas nahk on naturaalne või mitte, on lihtne selgeks teha siis, kui jälgida naha pinna mustrit. Kvaliteetsel naturaalsel nahal on see ebakorrapärane. Ükski loom pole täiesti ühtmoodi täpiline või triibuline ning see kajastub ka naha kasutamisel. Kunstnaha muster on läbivalt samasugune.

5) Ilunööpide lisamine Chesterfieldi seljatoe osasse on keerukas ning sellega saavad hakkama vaid õppinud käsitöömeistrid. Iga ilunööp tuleb lisada eraldi ja väga täpselt. Masstoodangu puhul võib näha, et need nööbid pole piisava sügavuse ja osavusega paigutatud.

Tarmeko Pehmemööbli valikust võib leida mitmeid Chesterfieldi mudeleid. Kollektsiooni Carl Fredrik kuulub nii Chesterfieldi diivaneid (kahene, kolmene või nurgadiivan), diivanvoodeid kui ka tugitoole. Toodetega lähemaks tutvumiseks klikka siia. Tarmeko tiim loodab, et see postitus tekitas huvi Chesterfieldi maailma vastu ning kui on küsimusi/päringuid, siis vastame esimesel võimalusel, kui kirjutada meile aadressil sales@tarmeko.ee

Parimat
Tarmeko tiim

Viidatud allikad:
1) http://www.londongallery.net/en/content/8-history-of-chesterfield
2) http://www.independent.co.uk/property/interiors/the-secret-history-of-the-chesterfield-2292342.html
3) https://www.sofasbysaxon.com/quality-chesterfield-sofas-i180