Kõik postitused

Tarmeko Grupp 70!

Nagu lubatud, siis sai sel nädal ette võetud järjekordse blogipostituse kirjutamine. Oleme kõik puhkuselt tagasi ning alustame uue hooga!

Millest siis alustada? Räägime esmalt sellest, et Tarmeko Grupp saab 70-aastaseks!! Tarmeko on tegelenud puidu töötlemise ja mööblitootmisega juba aastast 1947 ning 70 aasta jooksul on ettevõte palju muutunud. Kui küsida täna mõnelt tartlaselt, mida teate Tarmekost, siis kindlasti enamus vastavad, et mäletavad Tartu Metsakombinaati ning et ettevõttel oli suur tootmiskompleks Võru tänava kandis. Ka on (või oli) sellest ajast kindlasti paljude tartlaste kodus olemas 1-2 mööblieset, mis pärinevad Tarmeko tehasest. Täpsemalt saab Tarmeko Grupi ajaloost lugeda siin, kuid oluline on ära märkida, et endisest Tartu Mööblikombinaadi ja Metsakombinaadi ühinemisel loodud ettevõttest on saanud kaasaegne ja innovaatiline kontsern. Gruppi kuulub viis ettevõtet, kes jagunesid 2005. aastal. Igat ettevõtet tutvustame aga juba järgnevatel nädalatel.

Juubeli puhul otsustasime uuendada ettevõtete visuaalset kuvandit ehk lihtsalt öeldes värskendasime oma logo. Ettevõtte logole omane "kuuseke" jäi alles, sest see on meile aastatega armsaks muutunud ning olgem ausad, see on päris vinge logo! Erinevalt varajasemast ajast, panime paika ka logo kasutuse ehk iga ettevõte pidi saama enda logo ning leppisime kokku, millist üldlogo ja millal kasutada. Seetõttu tekkis ka mõte, et seejuures peaksime andma parema ülevaate ettevõtete toodangust (mõne puhul ka kaubamärkidest) ning millega me tegeleme. All on toodud kompaktne ülevaade kõigist Tarmeko Grupi logodest (vt. pilti allpool). Kontserni üldlogo on sarnase visuaaliga, kuid kas siis vastavalt must, valge või roheline, sõltuvalt kasutatava pinna taustast.
  • Tarmeko Pehmemööbli kaubamärkideks on Carl Fredrik Collection ja CF Collection. 
  • Tarmeko LPD kaubamärkideks on Tarmeko Kids ja Tarmeko Nordic. 
  • Tarmeko Metallile ja Spoonile said loodud vastavalt uued logod Tarmeko Metal ja Tarmeko Veneer. 
Peamiselt müüvad Tarmeko ettevõtted oma toodangut eksportturgudel, mistõttu otsustasime oma logod teha ingliskeelsetena. Erinevad värvid logodel näitavad seda, et igale kaubamärgile on omastatud kindel toon. Näiteks Tarmeko Kidsile sai valitud lapselik oranž, Carl Fredrik Collectionile punakaspruun, mida võib seostada luksuslikkusega. Kuigi eespool sai mainitud, et pikemalt tuleb ettevõtetest juttu juba järgnevatel nädalatel, saame veidi etteruttavalt öelda, et informatsiooni võib juba leida www.tarmeko.ee alt, kui klikkida vastava kaubamärgi peale. 

Muidugi oleks siinkohal õige mainida, et.. meil on uus koduleht! Kodulehelt leiab uute logode ja reklaammaterjalidega ettevõtete toodangu ja tegevuse tutvustuse. Oleme lisanud kõik olemasolevad tooted (+ tooteinfo ja pildid), kontaktinformatsiooni, kompaktse ülevaate kontserni ajaloost ning ärgem unustagem ka blogipostitusi, mis kirjeldavad viimaseid sündmusi või mida tulevik toob. Kindlasti võib paljudele huvi pakkuda ka vabade töökohtade kuulutuste osa, mida täiendame samuti pidevalt.


Hmm, kas oli midagi veel olulist? Ahjaa, sotsiaalmeedia! Juulist alates oleme liikunud selles suunas, et ühendada kõikide Tarmeko ettevõtete sotsiaalmeedia kanalid, alustades Facebookist ning lõpetades Pinterestiga. Usume, et koos turundades on tulemus efektiivsem ning suudame ka teile, kallid jälgijad, pakkuda rohkemat. Plaanid on meil suured: üritame postitada palju pilte, blogisissekandeid ja ka uudiseid, sest sel aastal juba on palju toimumas sünnipäeva tõttu. Pealegi viie ettevõtte lõikes juhtub igapäevaselt ikka palju! Kuidas siis neid sotsiaalmeedia kanaleid leida? Need asuvad meie kodulehel all paremas nurgas ja on klikitavad. Igaks juhuks lisame need ka siia: valikus on lisaks Facebookile veel Instagram, Twitter, Youtube ja Pinterest. Ootame teid meie lehti like'ima! :)

Nüüd said kõik olulised teemad kaetud. Järgmisena on meil plaanis siis esitleda ühte Tarmeko Grupi ettevõtetest, kuid hetkel hoiame seda veel saladusena, keda tutvustame esimesena. Seniks aga kõike parimat ja nautige kuuma ilma!

Parimat soovides

Tarmeko Grupi tiim