Kõik postitused

Saame tuttavaks - Tarmeko Spoon AS

Tarmeko Spoon AS tegeleb peamiselt kase treispooni ja ka lihvimata kasevineeri tootmisega. Spooni hakati Tarmekos tootma juba eelmisel sajandil, vineer lisandus meie tootevalikusse viis aastat tagasi.

Enamasti inimesed teavad, mis on vineer, aga ei tea seda, et vineer on liimitud kokku õhukestest puidukihtidest ehk spoonist. Kui vaadata vineeri külje pealt, nii et näha on erinevad kihid, siis need ongi üksikud spoonilehed. Selliseid lehti me teemegi. Nende tootmiseks kasutame 1,9 m pikkuse lõiketeraga treipinki. Pikk treinuga koorib spindlite vahel pöörlevast palgist õhukese kihi puitu, mis lõigatakse giljotiiniga vajaliku laiusega tükkideks. Tekkivatest jäätmetest toodetakse hakkepuitu. Spooni ja vineeri tootmine on üks kõige efektiivsemaid puidukasutamise viise ning võimaldab puidule anda märkimisväärset lisandväärtust.

Lisaks vineeri valmistamisele saab meie toodetud spooni kasutada ka painutatud detailide ja mööbli, voodipõhjalippide ning näiteks parketi tootmiseks. Tarmeko Spooni lähim klient on Tarmeko LPD OÜ, kelle jaoks spoon on põhitooraine. Täpsema ülevaate Tarmeko Spooni tootmisprotsessist saab meie kodulehelt.

Lisaks kasespoonile toodame ka  kasevineeri. Meie toodetav vineer on lihvimata ning sobib ehituseks sisetingimustesse, pehmemööbli karkassideks, pakenditeks - igale poole, kus oksavaba väljanägemine ei ole esmatähtis. Kasevineeri peamisteks eelisteks võib pidada seda, et see on tugev, painduv ja vastupidav materjal.  Eelis tavalise puidu ees on see, et vineer paisub, väändub ja tõmbub vähem kokku.

Inglise keeles tähendab sõna "spoon" lusikat, kuid puulusikaid me ei valmista, tänu millele otsustasime arusaamatuste ärahoidmiseks kasutusele võtta uue kaubamärgi Tarmeko Veneer. Tumeroheline värvitoon sümboliseerib meie jaoks metsa, laiemalt üldse loodust ja keskkonda. Tegutseme peamiselt eksportturul, seega loodame uue kaubamärgi kaudu olla oma potentsiaalsetele välismaistele klientidele kergemini mõistetavad. Põhiliselt müüme oma toodangut üle kogu Euroopa, kuid üha enam ka Aasiasse ja Ameerikasse. Oleme spetsialiseerunud masstootmisele ning tegutseme tellimuspõhiselt.

Tarmeko Spooni tehas asub Tartu linna piiril Lohkva külas, kuhu koliti 2008. aastal Tartust Võru tänavalt. Praegu töötab tehases umbes 90 inimest. Naistöötajaid on meil pisut rohkem kui meestöötajaid. Tehasetöö ei tähenda üldsegi, et see naistele ei sobiks! Kõige olulisematel töökohtadel käib töö tehases ööpäevaringselt. Meiega on võimalik liituda kandideerides vabadele töökohtadele.