Kõik postitused

Miks kasevineer?

Mis on vineer ja miks seda kasutada?

Tervitused!
Tarmeko LPD valmistab oma tooteid peamiselt kasevineerist. Täna mõtlesime teile tutvustada vineeri kui materjali, selle eripärasid ning mis on vineeri tugevused võrreldes täispuiduga.  Vineer on kihiline materjal, mis koosneb omavahel kokku liimitud õhukestest spoonilehtedest. Spoon kooritakse ringkoorimismasinas pideva lindina pöörlevalt ümarpakult, mis on jäme, aurutatud ja koorimismasina mõõtmetele vastav puutüve osa.
Spooni tootmine. Allikas: Tarmeko Spooni pildigalerii
Spooni tootmine. Allikas: Tarmeko LPD pildigalerii

Vineeri paksus võib olla vägagi erinev, sest see sõltub kasutatavatest seadmetest ning toote kasutuskohast. Sellel materjalil on olemas kõik puidu head omadused: ta on naturaalne ja soe, lisaks tugev ja stabiilne. Sisekujundajad hindavad vineeri juures eriti tema konkreetset selget vormi ja loomulikult efektset triibulist ristlõiget. Eestis on enam levinud tugev heledakarvaline kasevineer.
Vineerist painutatud detailid. Allikas: Tarmeko LPD pildigalerii

Peamised tugevused võrreldes täispuiduga:
*Vineeri võib olla mitut tüüpi. Kõige lihtsamini saab neid liigitada välis- või sisetingimustes kasutatavaks vineeriks. Näiteks niiskus- ja veekindel vineer sobib välistingimustes kasutamiseks, sisetingimustes sobib aga tavavineer. Lisaks on veel erilisemaid vineeritüüpe nagu lennukivineer. Tänu mitmekülgsele materjalivalikule on vineeri kasutusala väga lai.

*Tarmeko LPD toodab ka paindvineeri. Vormi laotatud õhukestele spoonilehtedele antakse vastav soovitud kujund ning pehmed nurgad. Nii saab muuta disaini vahvamaks ja huvitavamaks. Pehmeid nurki hinnatakse lastemööbli juures, sest siis on tooted ohutumad.

Vineerist painutatud detail. Allikas: Tarmeko LPD pildigalerii

*Tugevus - liim, mis on erinevate spoonikihtide vahel, an
nab mööblile lisatugevuse.
*Stabiilsus - vineerist valmistatud mööbli eluiga on pikk ning tooted säilitavad samal ajal oma kuju ja kvaliteedi.

Parimate soovidega
Tarmeko tiim

Viidatud allikad:
1) https://et.wikipedia.org/wiki/Vineer
2) https://en.wikipedia.org/wiki/Wood_veneer
3) http://www.postimees.ee/1503873/triibuline-lemmik-vineer
4) http://home.howstuffworks.com/home-improvement/remodeling/question154.htm
5) https://et.wikipedia.org/wiki/Spoon
6) https://en.wikipedia.org/wiki/Plywood
7) http://www.tarmeko.ee/